Holíč štartuje letnú turistickú sezónu

Vivat Holíč Autor: Vladimír Miček

Podujatie Vivat Holíč sa uskutoční 20. apríla na Holíčskom zámku a prinesie bohatý program pre celú rodinu. Nebudú chýbať historické atrakcie, sprievod, divadelné predstavenia, remeselný jarmok a mnoho ďalšieho.

Podujatie prinesie návštevníkom bohatý program, ktorý nadväzuje na úspešný minuloročný koncept. Organizátori však nezabudli na inovácie a pripravili aj nové atrakcie. „Zámocký kalištek ponúkne ochutnávku až 1000 vzoriek ovocných destilátov. Návštevníci sa môžu tešiť okrem tradičnej výstavy poľovníckych trofejí aj na kynologickú súťaž či rôzne sprievodné aktivity, vrátane stredovekých atrakcií a sprievodu,“ predstavil v krátkosti podujatie primátor mesta Holíč a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a Kopanice Zdenko Čambal.

Vivat Holíč
Vivat Holíč

Krst monografie a historický sprievod

Historický sprievod povedie z ulice Zámocká okolo zámku. Privedie Máriu Teréziu a Františka I. Lotrinského na pódium, kde odovzdajú kľúč od zámku primátorovi mesta a tým otvoria letnú turistickú sezónu. Sprievod vyústi do módnej prehliadky, ktorá predstaví módu z minulosti. Súčasťou otvorenia bude aj krst novej monografie o Holíči.

Tance, šerm a jazdectvo

Historický program bude v podaní Skupiny historického šermu Bojník, ktorý predvedú dobovú módnu prehliadku a šermiarsko-divadelnú etudu – Súboj Bega. Jazdecká show predvedie výcvik kavalérie na koňoch priamo v areáli zámku. O jazdeckú show – výcvik kavalérie sa postará česká skupina Štvanci.

Kačenáreň Kopčany
Kačenáreň Kopčany

Remeselný jarmok a atrakcie pre deti

Počas celého podujatia bude prebiehať remeselný jarmok s ukážkami tradičných remesiel. „Nezabúda sa ani na pestrý program pre deti. Pripravené budú divadelné predstavenia, detské atrakcie a ďalšie aktivity. Chýbať nebudú sokoliari so svojimi dravcami a trubači, ktorí dotvárajú historickú atmosféru,“ doplnil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie a Kopanice Martin Lidaj.

Podujatie v Holíči bude prepojené s Kačacími hodmi v Kopčanoch

Podobne ako minulý rok, aj v tomto bude podujatie v Holíči prepojené s Kačacími hodami v neďalekej obci Kopčany. „Novinkou tohto ročníka bude premávka až dvoch kočov, ktoré budú návštevníkov prepravovať medzi Holíčom a Kopčanmi. Týmto sa organizátori snažia vyjsť v ústrety návštevníkom a zlepšiť dostupnosť podujatí. Okrem toho bude v areáli Holíčskeho zámku k dispozícii ďalší koč určený pre okružné jazdy najmä pre najmenších návštevníkov,“ povedal primátor Holíča.

Vivat Holíč Autor: Vladimír Miček
Vivat Holíč Autor: Vladimír Miček

Podujatie Vivat Holíč oživí históriu a prinesie zábavu

Otvorenie letnej sezóny na Holíčskom zámku bude skvelou príležitosťou na rodinný výlet. Podujatie Vivat Holíč oživí históriu a prinesie zábavu pre malých aj veľkých návštevníkov. Vstup je voľný a brány zámku sa otvoria o 9:00 h. Príďte zažiť nezabudnuteľnú atmosféru a vychutnajte si bohatý program v krásnom prostredí Holíčskeho zámku.