Letná Veľká noc: Slnečné počasie láka na výlety

Ilustračné foto: Vladimír Miček

Tohtoročná Veľká noc prináša na Slovensko mimoriadne teplé a slnečné počasie. Teploty sa vyšplhajú na hodnoty, aké sme tu už niekoľko rokov nezažili. Veľká noc sa tak ponúka priestor vyraziť na výlety.

Teploty atakujú rekordné hodnoty

Veľkonočný piatok priniesol na Slovensko teploty presahujúce +20 °C, najmä na západe krajiny. Toto je však len začiatok očakávaného veľmi teplého počasia. Príčinou je prílev teplého vzduchu od juhu, ktorý sa tlačí medzi tlakovou nížou nad východným Atlantikom a tlakovou výšou so stredom nad Ruskom.

Ilustračné foto: Vladimír Miček
Ilustračné foto: Vladimír Miček

Veľkonočný víkend bude najteplejší

Meteorológovia predpovedajú, že najteplejšie dni nás čakajú počas Veľkonočného víkendu. Na celom území Slovenska sa očakáva slnečné počasie s teplotami prekračujúcimi +20 °C. Dokonca aj na severe krajiny by mohli teploty dosiahnuť okolo +23 °C. Juh Slovenska sa môže tešiť na ešte vyššie teploty, ktoré by po prvýkrát v tomto roku mohli prekonať letnú hranicu +25 °C.

Výlety a turistika počas sviatkov

Slnečné a teplé počasie počas Veľkej noci je ideálne na výlety a turistiku. Mnohé turistické destinácie na Slovensku ponúkajú krásne scenérie a možnosti na aktívny oddych. Či už sa rozhodnete pre prechádzku v prírode, návštevu kultúrnych pamiatok alebo len posedenie s rodinou a priateľmi, letná Veľká noc je skvelou príležitosťou na relax a načerpanie novej energie.

Ilustračné foto: Vladimír Miček
Ilustračné foto: Vladimír Miček

Hrozba zmeny počasia na konci sviatkov

Napriek príjemnému slnečnému počasiu počas väčšiny Veľkej noci, posledné hodiny sviatočného obdobia môžu priniesť zmenu. Počasie by sa mohlo zhoršiť a priniesť ďalšie, tentoraz už nebezpečné letné javy. Obyvatelia Slovenska by preto mali byť pripravení na možné výkyvy počasia a sledovať aktuálne predpovede.

Letná Veľká noc prináša počasie, aké sme tu už dlho nemali

Letná Veľká noc prináša príjemné teploty a slnečné počasie, aké sme tu už dlho nemali. Je to skvelá príležitosť na oddych a trávenie času s rodinou a priateľmi. Nezabúdajme však na možné riziko zhoršenia počasia na konci sviatkov a buďme pripravení prispôsobiť sa aktuálnym podmienkam.

Ilustračné foto: Vladimír Miček
Ilustračné foto: Vladimír Miček