Mestská galéria v Holíči

Mestská galéria, Holíč Zdroj: Mesto Holíč

Mestská galéria v Holíči vznikla v roku 2012 so sídlom v priestoroch jedného z objektu bývalej manufaktúrnej budovy tzv. Fajansy na Bernolákovej ulici. Počas svojej existencie jej múry hostili niekoľko výstav umelcov nielen z regiónu.

Každoročne sa koná veľká výstava

Od mája do septembra sa v nej každoročne koná veľká výstava. Tá svojou témou súvisí s históriou mesta Holíč. V roku 2011 prebehla výstava František Štefan Lotrinský Holíčska fajansa a kamenina. V roku 2013 to bola výstava holíčskej rodáčky Oľgy Bartošíkovej, či výstava kronikára so štetcom Ottu Kroupu.

V roku 2015 sa konala výstava Barbory Okasovej s názvom Umenie milovať. O rok neskôr priestory galérie hostili výstavu s názvom Premeny života v Habsburskej monarchii v období panovania Márie Terézie. V roku 2017 prebehla výstava, ktorá mapovala dlhú profesionálnu kariéru holíčskeho rodáka Ivana Galamboša s názvom Z reštaurátorskej tvorby Ivana Galamboša – významného holíčskeho rodáka.

Rok 2019 sa niesol v znamení dvoch veľkých výstavných projektov. Prvou bola výstava Modrotlač – obnova tradície a výstava Lichtenštajnské kniežatstvo a jeho kniežací dom von zu Liechtenstein v kontexte našich dejín a súčasnosti.

Nové výstavné priestory

V roku 2020 získala galéria nové výstavné priestory v novozrekonštruovanej hospodárskej budove tzv. ľavý depozit.

Prevádzková doba je závislá na aktuálnej výstave.

Kontakty

Turisticko – informačné centrum, Bratislavská 6, Holíč     +421 34 32105 82 (október – apríl)

Turisticko-informačné centrum,    Zámocká 2, Holíč        +421 907 657 884 (máj – september)

e-mail:

veronika.chnupkova@holic.sk,

katarina.stasakova@holic.sk,

tikholic@holic.sk

Zdroj: Mesto Holíč