Prírodné liečebné kúpele Smrdáky

Kúpele Smrdáky Autor: Vlado Miček

Unikátne liečebné kúpele Smrdáky sú známe v celej Európe vďaka jedinečnému zloženiu prírodnej minerálnej vody s vysokým obsahom sírovodíka. Ponúkajú účinnú liečbu rôznych kožných ochorení  a choroby pohybového aparátu.

Liečivá minerálna voda

Ložiská liečivej minerálnej vody boli postupne formované od treťohôr, kedy bola celá oblasť zaplavená morom. Vznikali biologické usadeniny, ktoré menili svoje fyzické i chemické zloženie a mineralizovali vodné zdroje v podzemí. Táto prírodná minerálna voda obsahuje 3400 mg minerálnych solí v 1 litri vody a z toho 680 mg tvorí sírovodík. Sírovodík dokáže priamo prenikať cez pokožku a priaznivo vplýva na zápaly a imunologické zmeny v organizme.

Liečba

Na liečbu kožných chorôb sa využíva sírovodíková minerálna voda vo forme vaňových kúpeľov (balneoterapia) v kombinácii s liečbou svetlom UVA a UVB (fototerapia)

Na liečbu chorôb pohybového aparátu sa, okrem iného, aplikujú zábaly zo sírneho bahna na kĺby a chrbticu, fototerapia (liečba svetlom UVA a UVB), elektroterapia (použitie elektroterapeutických prístrojov na uvoľnenie boľavého svalstva), liečba teplom (parafínové zábaly, infračervené žiarenie), ručné masáže, podvodné masáže, výrivky, perličkové kúpele a pod. 

Park

Odvodnením močiarov vznikol park s rozlohou 16 hektárov, kde boli vysadené rôzne domáce aj cudzokrajné stromy. Návštevníci tu nájdu niekoľko desiatok druhov listnatých aj ihličnatých stromov, kríkov a tráv. V parku nájdu útočisko aj drobné živočíchy a vtáčiky, ktoré dotvárajú miesto pre oddych a relaxáciu.

Šport

Návštevníci majú k dispozícii tenisový kurt, volejbalové ihrisko, stolný tenis, biliard, relax centrum so saunou, fitness centrum a telocvičňu. Športové centrum aj park sú dostupné aj pre širokú verejnosť.

Kontakt

Telefón: +421 34 695 9200

Email: smrdaky@sk.ensanahotels.com

Adresa: Prírodné liečebné kúpele Smrdáky, 906 03 Smrdáky