Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Otvorenie plavebnej sezóny – Prístav Skalica

1. mája 2022

Otvorenie plavebnej sezóny Skalica

Plavebnú sezónu na Baťovom kanáli, unikátnej vodnej ceste spájajúcej slovenské Pomoravie s moravskými regiónmi, otvoria v Skalici aj tento rok tradične na 1. mája.

Sezónu odštartuje kultúrne podujatie

Kultúrne podujatie v prístave Skalica láka každý rok stále väčší počet ľudí. V minulých rokoch si cestu do skalického prístavu počas otvárania sezóny našlo viac ako 3000 návštevníkov a veríme, že ani tento rok to nebude inak. Hlavným bodom programu bude slávnostné odomykanie vôd Baťovho kanála.

Pre všetkých účastníkov bude počas celého dňa pripravený sprievodný program a vystúpenie umelcov z regiónu. Nebudú chýbať prvomájové trhy s ponukou občerstvenia a výrobkov. Na návštevníkov čaká detská šou Veseluška, tanečná skupina ŠandS, country-westernová skupina Prospektori s Ľubošom Beňom, folková skupina Vinohrad či rokové zoskupenie Black Company.

V chill out zóne nebude chýbať hudba, posedenie ale aj vodná fajka. Pre deti bude pripravená Ralfova cesta prístavom, maľovanie na tvár, skákací hrad či aquazorbing priamo na vodách Baťovho kanála.

Otvorenie plavebnej sezóny – Prístav Skalica Zdroj: NaZahori.sk

Otvorenie plavebnej sezóny – Prístav Skalica Zdroj: NaZahori.sk

Prístav v Skalici otvorili pred 16 rokmi

Jediný slovenský prístav Baťovho kanála otvorili v Skalici pred 16 rokmi. Vznikol ako umelá vnútrozemská vodná cesta v 30. rokoch 20. storočia. „Sme radi, že sa po dvoch rokoch obmedzení naplno rozbieha turistická sezóna aj v jednej z bášt Záhoria, ktorým Skalica nepochybne je. Práve toto podujatie ukazuje, že Skalica nie je len kráľovské mesto s historickými pamiatkami, ale ľudia tu majú možnosť spoznávať aj prírodné a turistické krásy Záhoria spojené s ochutnávaním miestnych jedál a nápojov. Návštevu Skalice môžu návštevníci spojiť aj s neďalekým Holíčom, kde nájdu takisto skĺbenú históriu s turistickými atrakciami,“ informoval predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Zdenko Čambal.

Baťov kanál

Baťov kanál je dlhý 55 kilometrov a nachádza sa na nej osem prístavov. Do posledného z nich, Otrokovíc na Morave, sa zo Skalice dá doplaviť za päť až šesť dní. Obľuba putovania po vode netradičným spôsobom, kedy najvyššia povolená rýchlosť plavidiel je päť kilometrov za hodinu, je medzi turistami čoraz väčšia.

Najväčší záujem registrujú na Baťovom kanáli o celodenné plavby na motorových člnoch, spojené so spoznávaním okolia, vhodné sú najmä pre rodiny s deťmi a skupiny priateľov. “Obľube sa tešia aj viacdenné plavby na kajutových lodiach alebo v posledných sezónach už aj na motorových člnoch, keď klienti prespia v ubytovacích zariadeniach alebo v prístavoch v stanoch po ceste,” doplnil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Baťov kanál Skalica

Podrobnosti

Dátum:
1. mája 2022
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:

Organizátor

Prvá plavebná spoločnosť
Dokončené
+421 908 776 127
Email
pristav@prvaplavebna.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Baťov kanál – Prístav Skalica
Prístav Skalica Baťov kanál
Skalica, 909 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
+421 907 99 98 12
Webstránka Miesto udalosti